הסטוריה
  לוח אירועים
  דלג על לוח אירועים

  אירועי היום

  שמואל בן-טובים

  שמואל בן-טובים (הגדל)

  שמואל בן-טובים נולד בתל אביב ב-1950.

  ברוב שנות ילדותו התגורר עם משפחתו בצפת. בשנים 1968 - 1971 למד וסיים תואר ראשון בכלכלה וביחסים בינלאומיים באוניברסיטה העברית בירושלים. לאחר מכן התגייס לצה"ל וסיים את שירותו בדרגת רס"ן.

  ב-1977 סיים תואר שני במינהל עסקים באוניברסיטה העברית ומונה ליועץ הכלכלי לשר במשרד שאוחד עם משרד התיירות. באותה תקופה כיהן גם כחבר מועצות המנהלים של כימיקלים לישראל בע"מ והחברה הכלכלית לירושלים בע"מ.

  1979 - 1983 כיהן בתפקיד קונסול כלכלי בניו יורק והנציב המסחרי של ישראל בארצות הברית. במסגרת תפקידו סייע ליצואנים ישראליים לחדור לשוק האמריקני והשתתף בייזום הסכם אזור הסחר החופשי בין ישראל לארצות הברית. בסיום שירותו פרסם בן-טובים את הספר "היעד: אמריקה" שנועד לסייע ליצואנים לארצות הברית.

  ב-1983 הצטרף לקבוצת בנק לאומי כעוזר מנכ"ל וכמנכ"ל מייסד של חברת הבת ברטרייד בע"מ.

  ב-1987 פרש והקים עם שותפים חברה פרטית לייעוץ ויחסי הציבור, שהעניקה שירותים לתעשיות ההיי-טק ולמוסדות ציבור.

  בן-טובים היה דירקטור בחברת בזק ויו"ר ועדת ההשקעות של הקונצרן. היה גם דירקטור וחבר הוועדה האקזקוטיבית של בנק לאומי ושות' בע"מ, חבר הוועד הפועל של מכון היצוא הישראלי, חבר נשיאות איגוד לשכות המסחר בישראל ודירקטור בחברה לפיתוח תל אביב בע"מ.

  לאחר שובו משליחות בלונדון ב- 2009 בן-טובים הקים מחדש את חברת הייעוץ הפרטית שלו והוא מוציא לאור את The Ben-Tovim Report, ידיעון כלכלי בינלאומי.

   

  בסוף שנת 1998 נבחר בן-טובים לתפקיד ראש המועצה המקומית כפר שמריהו. בשנת 2003 נבחר לתקופת כהונה שנייה. בתקופה זו יזם את הקמת ועדת התפוצות של מרכז השלטון המקומי ועמד בראשה.

  ב-2005 התפטר מתפקידו עם מינויו לתפקיד הציר הכלכלי בשגרירות ישראל בלונדון.

  ב-2008 נבחר ליו"ר אגודת הנציגים הכלכליים בלונדון, הישראלי הראשון בתפקיד זה.

   

   

  עבור לתוכן העמוד