לוח אירועים
דלג על לוח אירועים

אירועי היום

כלבים

דף מידע זה מרכז ומפרט בתוכו את ההוראות והדינים אשר חלים על בעלי כלבים בנוגע לתקנות להסדרת הפיקוח על כלבים, התשס"ה - 2005

בכל מקרה של סתירה בין הכתוב לבין הוראות החוק- הוראותיו של החוק ותקנותיו גוברות.

 

חיסונים ורישיונות

על בעלי כלבים לחסן אותם מדי שנה מפני מחלת הכלבת ומחלות נוספות, ולהוציא להם רישיון. חיסון נגד כלבת והוצאת רישיון ניתן לבצע בשירות הווטרינרי או אצל כל רופא וטרינר מורשה. מומלץ גם לעקר ולסרס את הכלב (אצל וטרינר פרטי). לכלבים מעוקרים תינתן הנחה בהצגת אישור על ביצוע הניתוח מהרופא הווטרינר האישי.

המועצה המקומית כפר שמריהו הכניסה לשימוש מערכת מחשוב המאפשרת לכל רופא וטרינר פרטי מורשה לחסן ולהנפיק רישיון לכלב של תושבי הכפר. אין צורך בהצגת הודעה לחידוש רישיון. לאחר החיסון יונפק רישיון להחזקת הכלב.

המחלקה הווטרינרית תמשיך להציע חיסונים נגד כלבת והוצאת רישיונות לכלבים במחירי העלות שנקבעו על ידי המדינה.

שימו לב: הכלבת הינה מחלה מסוכנת, קטלנית וחשוכת מרפא, לכם ולכלביכם. אל תדחו את החיסונים!

וטרינרית הרשות קוראת לבעלי הכלבים הלא מעוקרים ומסורסים להקדים ולעקר את הכלבים, כדי למנוע המלטות לא רצויות, שבעטיין נולדים בכל שנה אלפי כלבים המתקשים למצוא בית חם. בנוסף, ייהנו בעלי הכלבים המעקרים ומסרסים אותם מהנחה גדולה, של עד כ-80% בכל שנה, במחיר אגרת הרישיון.

 

תושבים חדשים? ברוכים הבאים!

אם לכלבכם כבר יש רישיון שהוצא בעיר אחרת, עליכם רק לעדכן את פרטיו במחלקה הווטרינרית (פרטי הקשר מופיעים בראש דף זה), וישלח לביתכם רישיון חדש.

רישום הכלב במחלקה הווטרינרית חשוב מאוד למקרה שהכלב יילך לאיבוד ויגיע למקלט העירוני או לכל עמותה המטפלת בבעלי חיים, וזאת בכדי שיוכלו לאתר אתכם בכתובתכם המעודכנת.

 

העברת בעלות על כלבים

בעלי  כלבים המוסרים את כלבם לתושב אחר חייבים לדווח על העברת הבעלות.

לנוחיותכם, ניתן לעשות זאת באמצעות טופס ייעודי להעברת בעלות על כלבים. 

שימו לב:

  • הבעלים החדשים של הכלב חייבים לשלוח את טופס העברת הבעלות למחלקה הווטרינרית ברשות המקומית בה הם מתגוררים.
  • בעלי הכלב שמסרו את כלבם לאחר, חייבים להודיע על כך גם לרשות המקומית בה הוחזק הכלב ברישיון על ידם.
  • אחריותו של בעל כלב שנמסר לאחר לוודא כי הבעלים החדש רשם את הכלב על שמו. כל זמן שלא בוצעה העברת הבעלות, אחראי הבעלים הראשון לכל נזק ואו עבירה שיעבור הכלב.
     

מאגר רישום הכלבים

כלבים בעלי רישיון נרשמים אוטומטית  במאגר רישום הכלבים. על פי הנוהל, ניתן יהיה למצוא את מספר הטלפון של בעל הכלב בחיפוש על פי שבב או על פי שמו של בעל הכלב.

אם אינכם מעוניינים שמספר הטלפון שלכם יופיע, עליכם למלא בלינק המצורף https://www.forms.gov.il/globaldata/getsequence/getHtmlForm.aspx?formType=DogRegistration%40moag.gov.il  את הפרטים הבאים: שם בעל הכלב, מספר תעודת הזהות של בעל הכלב, ומספר השבב של הכלב. את הטופס יש להגיש למרכז הארצי לרישום כלבים, בכתובת, בפקס או בדוא"ל, לפי הפרטים המופיעים מטה.

 

חיסון כלבי נחייה ללא תשלום

אם אתם עיוורים תושבי כפר שמריהו, תוכלו לקבל חיסון לכלבי הנחייה שלכם ללא תשלום אצל הווטרינרית העירונית. ניתן להגיע למחלקה הווטרינרית בשעות הקבלה, ובתיאום מראש.

ניתן לתאם את השירות בטלפון, או במייל, באמצעות פרטי הקשר המופיעים מעלה.

 

 

אובדן כלב/ כלבים עזובים או משוטטים ללא בעלים

מצאתם כלב שהלך לאיבוד? נתקלתם בכלב משוטט ללא בעלים, הנראה פצוע, מוזנח או חולה?

הווטרינר העירוני וגם וטרינרים פרטיים רבים יוכלו לסרוק את השבב של הכלב ולאתר את בעליו דרך המרכז הארצי לרישום כלבים.

פנו למזכירות המועצה בטלפון 09-9506699 ואנו נטפל בכך באופן מיידי

 

שוטטות כלבים ברחבי הכפר ואיסוף צואת הכלבים

תופעת הכלבים המשוטטים ללא בעליהם וגללי הכלבים שאינם נאספים מהווים מטרד סביבתי ותברואתי הפוגע באיכות החיים בישוב. אנו מבקשים להעלות את המודעות בקרב הציבור הרחב ובקרב ציבור בעלי הכלבים כדי למגר את המטרד היומיומי ממנו סובלים רבים מאתנו תוך שיתוף פעולה של התושבים כולם.

 

על מנת ליצור סביבה טובה יותר, איכותית יותר וסובלנית הן לתושבים והן לכלבים, יש להקפיד על איסוף צואת כלבים וזאת במטרה למנוע מפגעים תברואתיים ומחלות, יש לאסוף את צואת הכלבים בשקית ולהשליכה לפח. יש להצטייד בשקיות לאיסוף הצרכים, ברחבי הכפר מפוזרות עמדות רבות של שקי קקי לשימושכם ונוחיותכם.

 

על פי החוק, חל איסור לשחרר כלבים אל המרחב הציבורי ללא השגחה, חגורה ובמקרים מסויימים חלה חובה בהתקנת מחסום פה, כלבים אשר ייתפסו משוטטים בכפר באופן חופשי יילכדו ובעלייהם צפויים לקנס על פי חוק העזר העירוני. שימו לב, העובר על הנחיה זו צפוי לקנס של 430 ₪ ע"פ חוק העזר העירוני.

 

בכדי לשחרר כלב שהגיע אל המקלט העירוני יש להצטייד בתעודת זהות, רישיון להחזקת הכלב ואמצעי תשלום.

 

גינת כלבים

בכפר שמריהו ישנה גינת כלבים אשר ניתן לשחרר בה כלבים לרווחתם, הגינה ייעודית לכך וממוקמת מאחורי מועדון הספורט בשביל המוביל אל המיני פיץ'.

 

פטירת כלב

 במקרה של פטירת כלב יש לעדכן את ווטרינרית הרשות במייל vet@kfar.org.il

על פי החוק, פינוי הפגר וקבורתו תיעשה באופן עצמאי לאתר מורשה או לבית קברות לחיות, חל איסור לקבור בחצר הבית.

 

כלבים מסוכנים

אחזקת כלבים מסוכנים תיעשה בהתאם לחוק הכלבים המסוכנים

 https://www.nevo.co.il/law_html/law01/999_008.htm

 

 

עבור לתוכן העמוד